Recenzje i publicystyka

FEUDUM – szybka recenzja

W grze FEUDUM wcielamy się w jednego z wygnańców, którzy trafiają do dziwnej krainy, gdzie pod okiem królewny Ani, w królestwie króla Daniela będziemy chcieli odzyskać utracony honor. Będziemy wspinać się po szczeblach chwały i sławy, będziemy uprawiać ziemie, prowadzić bitwy lub będziemy zdobywać tytułowe feuda (ziemie przyznane przez seniora wasalowi). Żeby nie było nam za łatwo średniowieczna kraina nie jest krainą mlekiem i modem płynąca, gleba nie jest aż taka żyzna, żywności mało, a w dodatku polują na nas fantastyczne stwory!

Czytaj dalej…


Planszówki i dzieci

Wielu zapalonych planszówkowiczów zapewne tylko czeka, aż ich potomkowie staną się partnerami w graniu, jak będą mogli przekazywać im swoją pasję i przygotowywać następców do przekazania zgromadzonej kolekcji z misja jej powiększania. Tym przyjemniej i szybciej mija ten czas, im wcześniej Latorośl zacznie się w to hobby wprowadzać.

Czytaj dalej…


Szarlatani z Pasikurowic – recenzja

Raz w roku, na 9 dni, rynek w Pasikurowicach otwiera swe podwoje. Najlepsi znachorzy i szarlatani z całego kraju zjeżdżają się, aby zaprezentować…

Czytaj dalej…


W życiu jakieś Hobby trzeba mieć ….

Serdecznie zapraszamy do przeczytania pierwszej publicystyki, która będzie ukazywać się cyklicznie. Są to planszówkowe przemyślenia według naszego przyjaciela – pod pseudonimem „Shod”. 

***

Jak z większością różnorodnych pasji i hobby najfajniej jest jak podziela je cała rodzina i cała rodzina jest w to zaangażowana albo przynajmniej jej część.

Czytaj dalej…