KS News #3

 

 

 

Kolejna porcja gier, które będzie można wesprzeć na platformie Kickstarter!

Poza tym – informacje na temat gier, które wam wrzucamy z KS, pochodzą z różnych źródeł. M.in. od wydawców , którzy wrzucają info na FB, inne z newsletterów czy forum planszowych, a także bezpośrednio z kickstartera i oczywiście kopalnia wiedzy, czyli serwis BGG. Opis gry jest zawsze opisem od wydawcy, czasami bardziej obszerny czasami szczątkowy. Staramy się przedstawić wam gry, które nie są w ty głównym trendzie i nie powielać innych serwisów (chodź, czasami się nie da).

Gracze zmierzą się z czarnymi charakterami, takimi jak Czerwona Czaszka, Taskmaster i Ultron, w grze kooperacyjnej. Karykaturalne figurki, unikalne karty bohaterów, planszetki zagrożeń i talia planu dla złych bohaterów.  

Info z KS: Nadszedł dzień, w którym najpotężniejsi bohaterowie staną razem do walki! W pojedynkę nie daliby rady, jednak jako drużyna mogą wszystko!

W Marvel United każdy bohater będzie posiadał talię unikalnych kart, które obrazują jego unikalną moc, np. super siłę, piorunującą szybkość czy super inteligencję. Talie bohaterów reprezentują umiejętności i moce różnych bohaterów. Każda karta może zawierać jeden lub więcej symboli wskazując tym samym możliwości bohatera w swojej turze. Niektóre karty będą ponadto posiadały zdolność specjalną- unikalną dla konkretnego bohatera.

Każdy czarny charakter ma plan działania i nie inaczej jest również tym razem! Plany „złych” są reprezentowane za pomocą planszetki Zagrożeń (Threats) i talii Planu (Masterplan). W miarę ich realizacji wzrasta ogólne zagrożenie dla miasta, zgodnie z poziomem na torze zagrożenia.

BGG Link: https://boardgamegeek.com/boardgame/298047/marvel-united
Filmik promo: https://www.youtube.com/watch?v=LpFYQmjg1zU

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/cmon/marvel-united?fbclid=IwAR1Mx839SeQ2eX-1z944GL9CK9Dcm-J-p6ccnfloljL1IraG8K6DGx6M91U

Mechanika wg. BGG: Cooperative Game

Info z BGG: W Amazing Jungle Run będziesz walczył by zgarnąć 9 punktów jako pierwszy z graczy. Punkty zbiera się, zdobywając karty „owoców” lub cenną kartę Szamana, która sama w sobie jest warta 3 punkty.

Tura graczy składa się z trzech faz:

Faza akcji, w której możesz wybrać karty Zasobów, karty Zagrożenia lub zajrzeć na spód głównych talii, aby zobaczyć, co się tam ukrywa.

Główna faza, w której możesz wybrać zbieranie zwykłych kart (aby zdobyć 3 tego rodzaju umiejętności specjalne) lub „wskazywać” karty, które przybliżą cię do wygranej. Niektóre karty zasobów pozwalają ci zrobić obie czynności w jednej turze. Podczas tej fazy gracz może manipulować taliami za pomocą kart takich jak „Hideaway”, „Transport” lub „Explore”.

Faza obrony, w której możesz zatrzymać  talię „poza limitem” lub ograniczać opcje przeciwników za pomocą „ruchomych piasków”.

Napięcie narasta, gdy talie maleją, a karty z wyższymi punktami (ułożone w dolnej połowie talii podczas przygotowania) zaczynają się pojawiać.

Baw się dobrze i uważaj na pułapki … tam jest dżungla.

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/ajrun/amazing-jungle-run-game
Mechanika bgg: Automatic Resource Growth\ Card Drafting\Chaining\Command Cards\Dice Rolling\Hidden Victory Points\Memory\Set Collection\Take That

Kampania będzie rozszerzeniem istniejącego już Conana, określona jako „Mega-expansion”. Według informacji na facebook będzie można dostać Conana z 2015 roku w limitowanej liczbie.

Nowe ładne figurki, nowy tryb przygodowy oraz zawartość do gry solo i kooperacji.

 

Link: https://www.kickstarter.com/projects/806316071/conan/posts/2739372

Info z BGG: W Gladius graj jako sprytni rzymscy widzowie próbujący zarobić jak najwięcej pieniędzy, stawiając na gladiatorów rywalizujących w pojedynkach gladiatorów. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu podstępnej taktyki gracze mogą pomagać drużynom i utrudniać im zmianę wyniku każdej bitwy. Czy potrafisz przechytrzyć przeciwników, aby zarobić, czy też pozostaniesz z pustymi rękami?

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/catquartetgames/gladius
Mechanika wg. BGG: Betting and Bluffing\ Hand Management \Variable Player Powers

Aby uzyskać tytuł „najmodniejszego miejsca w mieście”, początkujący szefowie kuchni i restauratorzy muszą zrobić wszystko, aby zostać koronowanym na „Wiener!”

W Back for Seconds, pierwszym w historii dodatku Rival Restaurants, gracze będą mieli 8 nowych szefów kuchni, 6 dodatkowych restauracji i 9 zupełnie nowych kart akcji. Jednak największym dodatkiem do świata Rival Restaurants jest … talia wydarzeń.

Talia wydarzeń zawiera 15 kart wydarzeń. Wydarzenia są aktywowane co drugi dzień i dotyczą wszystkich graczy. Gracze widzą wydarzenia z jednodniowym wyprzedzeniem, aby mogli odpowiednio się przygotować i odpowiednio zaplanować. Talia wydarzeń z pewnością urozmaici konkurencję, ponieważ gracze są zmuszeni dostosować swoją strategię w locie.

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/gapclosergames/rival-restaurants-back-for-seconds?lang=ja

Mechanika wg. BGG: Auction Bidding\ Events\ Set Collection\ Simultaneous Action Selection

Gracze mogą wcielić się w rolę każdego bohatera w 24 wyjątkowych misjach gry, zainspirowanych ulubionymi, przez fanów, odcinkami. Podobnie nawet złoczyńcy mogą zostać zastąpieni w każdej misji, tak aby zmienić zagrożenia, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć. W Shadow of the Bat od 1 do 4 graczy wyjdzie na ulice jako Batman, Batgirl, Robin, Komisarz Gordon i Catwoman, każdy z własnymi unikalnymi zdolnościami postaci, umiejętnościami i niestandardowymi kostkami.

Gracze będą musieli współpracować, aby pokonać takie postacie jak Two-Face, The Penguin, Mr. Freeze, The Riddler, Scarecrow, Man-Bat, The Joker i Harley Quinn. Podobnie jak w przypadku innych gier AUGS, złoczyńcami można sterować przez samą grę w celu pełnej rozgrywki w trybie współpracy lub przez 5 gracza. Modułowość AUGS oznacza, że gracze mogą nawet tworzyć własne scenariusze i zespoły, w tym wprowadzać elementy z innych produktów AUGS.

Info: https://www.newsarama.com/48715-batman-the-animated-series-spins-off-with-new-miniature-board-game.html
Mechanika wg. BGG: Cooperative Game\ Dice Rolling \ Point to Point Movement\ Variable Player Powers

INFO z BGG: Wciel się w rolę władców i dam szlacheckich rodzin w XVIII-wiecznej imperialnej Rosji. Rywalizuj z sąsiadami, aby zdobyć prestiż i przychylność cesarzowej Katarzyny Wielkiej.

Zdobywaj nowe ziemie, wykonuj zadania na zlecenie cesarzowej i przyczyniaj się do budowy dziesięciny w Pałacu Cesarzowym.

Potajemnie licytuj nowe ziemie, zarządzając gospodarką za jego wielkimi murami. Po wielkim odkryciu – sprawdź, czy zbudowałeś najlepszy silnik, wygrałeś wspaniałe bitwy, wypełniłeś wdzięczne polecenie cesarzowej i zapewniłeś największy wkład w pałac Catherine!

Większość działań jest podejmowanych jednocześnie, dlatego gra porusza się szybko po około 10 minut na gracza!

Każda runda składa się z 5 faz;

  • Licytacja i zarządzanie gruntami
  • Dochód
  • Aukcja
  • Spełnienie licytacji cesarzowej lub dziesięciny do pałacu
  • Uzupełniania zapasów

Większość decyzji zapada w pierwszej fazie, z góry ustalając większość działań, które możesz podjąć w następnych fazach, z dawką podstępu i szczęście.

Gra kończy się po fazie licytacji cesarzowej w rundzie, w której każdy gracz wypełnił wszystkie otwarte pola czynów lądowych w swojej gospodarce (planszy gracza) lub talia czynów lądowych została całkowicie wyczerpana, nie pozostawiając żadnych czynów dostępnych w fazie odnowy. W tym momencie obliczysz swój całkowity prestiż (punkty zwycięstwa), a gracz z najwyższym prestiżem wygrywa.

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/iwillnevergrowup/feudal-endeavor
Mechanika Auction Bidding\ Grid Coverage\ Set Collection\ Simultaneous Action Selection

Info ze strony gry: Mściwy samuraj powstał zza grobu, szukając ruiny cesarzowej, która go zdradziła. W poszukiwaniu trzech cesarskich skarbów duch niszczy wszystkich. Teraz Cesarzowa musi wezwać swoich trzech najbardziej zaufanych łowców, by zlokalizowali Niszczyciela, zanim wykończy swoją wendetę.

Hunt the Ravager to asymetryczna, oparta na kartach i ukrytych ruchach, w której od 2 od 4 graczy będzie na zmianę, grać Ravager lub poszukiwaczami. Niszczyciel zdobędzie punkty za zniszczenie ziemi i pomyślne zwrócenie skarbów do swojej ukrytej kryjówki. Łowcy będą musieli szybko zlokalizować Niszczyciela, aby chronić skarby i zminimalizować ruiny na ziemiach Cesarzowej.

Info https://kolossalgames.com/our-games/hunt-the-ravager/

Mechanika wg BGG: Grid Movement\ Memory \ Modular Board\ Pick-up and Deliver \Secret Unit Deployment

Empire of the Stars to szybka gra budująca imperium, polegająca na eksploracji, konfliktach i walce o dominację. Ostatni galaktyczny cesarz spotkał nagły i śmiertelny wypadek. Teraz w galaktyce jest próżnia mocy, a ty jesteś jednym z Książąt Planetarnych, który chce ją wypełnić.

Oparte na nagradzanej grze Galactic Emperor, to zupełnie nowe doświadczenie daje każdemu z 2-4 graczy jedną z 30 asymetrycznych mocy i kontrolę nad własnym tronem i sektorem galaktyki. Korzystając z unikalnego systemu wyboru akcji, gra toczy się przez kilka rund, a w każdej rundzie role, które gracze określają, co będzie dalej. Istnieje siedem różnych ról: Odkrywca, Kupiec, Steward, Inżynier, Naukowiec, Władca i Regent. Wszyscy gracze mają okazję do działania podczas każdej roli, więc gra jest szybka i wszyscy zawsze grają. Walka jest ekscytująca i odważna przy użyciu unikalnego systemu walki. Istnieje 75 unikalnych technologii wpływających na wszystkie części gry, od przemysłu i kultury, inżynierii i gospodarki oraz (oczywiście) siły militarnej. Po objęciu tronu galaktycznego każda runda odlicza, co automatycznie zaznacza się, zwiększając napięcie i emocje!

Wreszcie 4x gra science-fiction, która gwarantuje szybki czas gry, podczas gdy przeżywasz niesamowite chwile! Gracz, który wykorzysta to wszystko na swoją korzyść, eksplorując nowe światy, poszerzając swoje imperium, wykorzystując swoje cenne zasoby i dochody oraz eksterminując przeciwników, aby zdobyć najwięcej żetonów galaktyk, wygrywa!

Link do YT: https://www.youtube.com/watch?v=kQoxkVn2UuA&feature=emb_logo
Mechanika wg BGG: Action Queue\ Card Drafting\ Rondel\ Tile Placement\ Variable Phase Order\ Variable Player Powers

Info z BGG: Gra polegająca na rozmieszczaniu pracowników i kontroli obszaru, z elementami eksploracji. Ma głęboką, wielowarstwową mechanikę i asymetryczną rozgrywkę. Gracze zaczynają eksplorować Arkę i odsłaniają losowo pokoje. Każdy pokój oferuje różne opcje i może być wykorzystywany w inny sposób. Gracze muszą nauczyć się dostosowywać w ruchu i dokonywać wyborów najlepiej wykorzystujących odkryte pokoje, szybciej budując swój silnik. Gracze zbierają również karty artefaktów, a po 5 kartach artefaktów gracze mogą dobierać swoje karty misji z talii 36 różnych kart misji. Pierwszy gracz, który ukończy misję, wygrywa.

Różnice w ustawieniach i możliwości wyboru wielu graczy stanowią zagadkę polegającą na rozwiązaniu i zbudowaniu silnika tak szybko, jak to możliwe. W każdej grze Arka jest ujawniana inaczej – zarówno rodzaje pokoi, jak i ich rozmieszczenie jest różne. Oprócz konkurencyjnego „trybu przebudzenia” gra oferuje konkurencyjny tryb „Fallout”, tryb solo i tryb współpracy.

Na początku gry gracze wybiorą rasę kosmitów, z którą będą grać, a następnie dostosują ją, wybierając rodzaj formy życia (na bazie węgla, na bazie boru, na bazie energii itp.), Rodzaj świadomości (pojedynczy, zbiorowy, indywidualny i symbiotyczny), unikalna technologia i nie tylko. Po tych wszystkich dostosowaniach każda frakcja poczuje się inaczej.

Link do YT: https://www.youtube.com/watch?v=md4eTpI1XE4

Mechanika wg BGG: Area Majority Influence\ Variable Player Powers\ Worker Placement