KS News #6

Kolejna paczka gier, które wylądują lub już są na platformie Kickstarter! 
Tym razem ciekawą wydaje się gra Cleopatra ;), czy malowane meepelki do m.in. Architektów!

W Meeple Circus mamy tylko jeden cel: bawić widownię. Rywalizacja jest trudna, ale możesz stworzyć najlepsze widowisko cyrkowe, proponując niesamowite pokazy i figury cyrkowe! Do Twojej dyspozycji są akrobaci, konie i wiele akcesoriów.

W Kości Rec – Osti Wam wspominał, że na jednym z ostatnich spotkań klubowych graliśmy w Meeple Circus ale wersję zwykłą. Na tej kampanii możecie za to kupić wersję GIANT, w której wszystko jest większe – mepelki, przedmioty do akrobacji itd. Dodatkowo dochodzą nam nowe elementy.

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/2128952608/meeple-circus-giant?ref=discovery_category_newest

Mechanika wg BGG: Card Drafting/ Pattern Building/ Push Your Luck/ Stacking and Balancing

Kampania unikalnych i pomalowanych meeplów do ww. gier – warto zajrzeć choćby z ciekawości J!
Jeśli ktoś lubi ubogacać swoje gry dodatkami itp. to kampania w sama raz dla niego ;)!

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/meeplesource/deluxe-painted-meeples-for-raiders-architects-and-viscounts/description

Kampania jak nazwa wskazuje dotyczy trzech abstrakcyjnych gier:

Quiek! by Yuya Hirano
https://boardgamegeek.com/boardgame/298254/quiek

To abstrakcyjna gra dla dwóch graczy o prostych zasadach i szybkiej rozgrywce.

Głodna mysz pędzi lekkomyślnie. Nie może się obrócić, dopóki nie uderzy w ścianę.

Umieszczamy ściany, aby poprowadzić mysz do sera przed przeciwnikiem.

Miejsce, w którym można umieścić ściany, jest jednak ograniczone kolorem wybranym przez przeciwnika. Trzeba uważać by nie wpaść w pułapkę przeciwnika!

 

 FILLIT by Ryo Nakamura

https://boardgamegeek.com/boardgame/262806/fillit

Gra abstarkcyjna w której gracze układają swoje żetony kolorów na drodze swojego pionka – zasady zbliżone do powyższej gry o myszy.

 BLOCK.BLOCK by Roy Nambu

https://boardgamegeek.com/boardgame/265448/blockblock

To japońska gra polegająca na budowaniu klocków dla dwóch graczy. Gracze na zmianę umieszczają swoje bloki na planszy o siatce 5×5. Po użyciu wszystkich elementów gracze liczą, ile kwadratów ich koloru można zobaczyć z góry, patrząc w dół na planszy. Gracz z najbardziej widocznymi kwadratami w swoim kolorze wygrywa.

Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/bigcatgames/the-abstract-trio-0?ref=discovery_category_newest

Vendetta to gra polegająca na kontroli obszaru, blefach i zdradzie, w której będziemy walczyć o wpływy i moc jako nieśmiertelne wampiry! Będziemy zagrywać karty i „krew”, aby zdobyć kontrolę nad wpływowymi ludźmi, żywić się nimi i uczynić z nich naszymi sługami. Naszym celem jest zdobycie jak największego wpływu w ciągu trzech lat. Draftujemy karty na początku gry, zagrywamy i znów draftujemy na początku każdej epoki (tj. Wszystkie karty, które posiadamy z poprzedniej epoce plus nowe).

Info: https://www.horribleguild.com/vendetta-kickstarter/
Link do kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/horribleguild/vampire-the-masquerade-vendetta

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/245659/vampire-masquerade-vendetta

Mechanika wg BGG: Area Majority / Influence/ Auction/ Bidding/ Deck, Bag, and Pool Building/ Hand Management/ Take That/ Variable Player Powers

Gra w kości dla 1-4 graczy, która przenosi nas do strzelanek pionowych znanych  gier arkadowych z lat 80. Używając nowo wytworzonego myśliwca XJ-203, rzucamy kostkami, aby użyć swojej broni, zniszczyć wroga, ukończ etap lub by stawić czoła trudnym bitwom z bossami!

Nauka gry https://www.youtube.com/watch?v=c2CuqNMvOS8&feature=emb_logo
Draft kampanii https://www.kickstarter.com/projects/603343698/2136408458/?ref=107eod&token=19e6d57b

Mechanika wg BGG: Dice Rolling/ Push Your Luck/ Team-Based Game

Narracyjna gra karciana dla fanów science fiction, którzy powinni wiedzieć, że nie należy nosić czerwieni :/ nie wróże sukcesu ;).

 

 

Link do BGG – https://boardgamegeek.com/boardgame/303524/escape-flat-earth

Mechanika wg BGG Action Drafting/ Action/Event/ Card Drafting/ Card Play/ Conflict Resolution/ Chaining /Events /Hand Management /Interrupts/ Lose a Turn /Move Through Deck /Semi-Cooperative Game /Speed Matching /Storytelling /Turn Order: Claim Action

Salt and Sail ta gra polega na eksploracji i odkrywaniu. Zagramy od 2 do 4 graczy i wcielimy się w nieustraszonego kapitana w poszukiwaniu sławy i fortuny, czyli praktycznie standardowo jak zawsze w tego typu grach. Po drodze będziemy zatrudniać funkcjonariuszy, którzy będą nam pomagać, kupować nowe statki i unikalne narzędzia, a także sprzedawać towary i skarby, aby sfinansować swoje wyprawy. Tak, żeby było bardziej standardowo, to musimy uważać na ewentualne spotkania z piratami.

Z ciekawych rzeczy to: 
– Modułowa plansza heksadecymalna zbudowana na podstawie różnych map zawartych w instrukcji. 
– Losowanie z torby. Gracze używają torby umiejętności z żetonami, aby spróbować szczęścia , zamiast używać kości. Worek można zmodyfikować, aby zwiększyć sukces gracza dzięki określonej umiejętności.
– Zmienne moce gracza. Gracze mogą rekrutować oficerów o unikalnych umiejętnościach.

Pierwszy KS – https://www.kickstarter.com/projects/kazoodoogames/salt-and-sail/description

Link do bieżącej kampanii:
https://www.kickstarter.com/projects/kazoodoogames/salt-and-sail-0?ref=section-homepage-projectcollection-5-tag

 

Mechanika wg BGG: Card Drafting/ Deck, Bag, and Pool Building/ Modular Board/ Variable Player Powers

Pod wieloma względami Theurgy to klasyczna gra strategiczna z małymi kolesiami na mapie (tym razem małe meepel). Gra polega przede wszystkim na zdobyciu swojego terytorium i stopniowy podbiciu terytorium należącego do twoich rywali. Aby to osiągnąć, będziemy musieli mądrze zarządzać i dobierać karty. Dokonując niesamowitych cudów, uwalniając epickie kombinacje potworów i sprytnie wykorzystując unikalną moc ich bóstwa, gracze mogą znaleźć genialne sposoby na uzyskanie zaskakującej przewagi.

Tura polega na wybraniu jednej z czterech ze standardowych akcji w tego typu grach (marsz, umieszczenie wiary, dokonanie cudu, test wiary mieszkańców). 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=5_OAAh0ZTlk

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/295368/theurgy

Mechanika wg BGG: Area Majority / Influence/ Card Drafting/ Hand Management/ King of the Hill/ Modular Board/ Take That/ Variable Player Powers/ Variable Setup

Gdzieś tam w Kości Rec wspominałem, że będzie :), a więc 

Fabuła:
Egipcjanie kochają koty, zwłaszcza Kleopatrę. Kiedy rządziła Egiptem, zleciła ratowanie kotów i ich ochronę, a królewskich inspektorów kotów zgłaszanie i nagradzanie ratowników. W swoim czasie koty drzemały radośnie i bezpiecznie na słońcu w całym Egipcie.

Cel:
Gracze są egipskimi ratownikami kotów, a ich celem jest uratowanie kotów w piramidach. Gracz otrzymuje 1 punkt za każdego uratowanego unikalnego kota oraz 1 punkt za pomocnika na kafelkach punktacji. Gdy gracz zdobędzie 23 lub więcej punktów, gra trwa do końca bieżącej rundy. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Link do FB: https://www.facebook.com/events/geeky-teas-games/cleocatra-kickstarter-pizza-launch-party/194633311635341/

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/290131/cleocatra

Mechanika wg BGG: Area Majority / Influence/ Pattern Building/ Tile Placement

Chyba najciekawsza propozycja z tego zestawienia, bo są figurki i ciekawe grafiki 😉

Fabuła:
Świat skończył się tak dawno temu, że nikt nie pamięta jego nazwy. Z jego popiołów wyrósł Khanate, którego cytadela strzeże ostatniego wodopoju. Nieśmiertelny Khan nakazuje, aby tylko najbardziej godni mogli pić z jego wód. W ten sposób hordy przygotowują się do bitwy. Wygraj i poprowadź swój lud do przodu… Umrzyj i zostań zapomniany!

Kontrolna i trochę cywilizacyjna gra dla 2-4 graczy osadzona w post apokaliptycznej Eurazji. Korzystając z innowacyjnego systemu akcji, będziemy gromadzić zasoby, aby czerpać korzyści z wraków, wzmocnić swoje armie potężnymi Wygnańcami i maszerować przez Pustkowie na wojnę.

Link do FB: https://www.facebook.com/kolossalgames/posts/527808901095232/

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/276856/ruination

Mechanika wg BGG: Area Majority / Influence