Na Radarze – Fashion Show

Tym razem coś dla młodszej grupy wiekowej. Fashion Show to gra karciana, w której wcielamy się projektantów mody i przygotowujemy kolekcję na zbliżający się wielki pokaz mody.

Autorem gry jest Marcin Kłos, ilustracje wykonała Katarzyna Urbaniak, a wydało ją wydawnictwo Zielona Sowa w 2019 r. Czas rozgrywki to 20 – 40 minut (oscyluje raczej w tej dolnej granicy). Liczba graczy 2 – 4. Minimalny wiek gracza to 7+, ale w rzeczywistości nasz  5-cio letni tester dał sobie z nią radę, bez większych problemów.

Celem gry jest przygotowanie kolekcji na pokaz mody. Gracze uzyskują punkty za skompletowanie strojów dla swoich modelek, ale muszą też uwzględniać rady modowe z Kart Konsultantów. Wiadoma sprawa – wygrywa gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów za przygotowaną kolekcję. Gra podzielona jest na rundy, które składają się z następujących etapów: 1) przygotowanie, 2) akcje, 3) porządkowanie.

Co sądzę o Fashion Show?

  1. Najtrudniejszym elementem gry jest jej instrukcja.
  2. Sama rozgrywka jest nieskomplikowana.
  3. Podoba mi się to, że projektanci z planszetek graczy, inspirują się sławnymi w świecie mody nazwiskami np. D&G, Louis Vuitton, czy Donatella Versace.

Co sądzi o grze nasza 5-cio letnia Urszula?

  1. Bardzo ładne są plansze i najfajniejsze jest to, że można sobie którąś wybrać (albo wylosować).
  2. Bardzo ładne są guziczki (znaczniki akcji).
  3. Wybiera się różne stroje, albo buty, albo bransoletki i w ogóle super się w nią gra. (Zachowano oryginalne wypowiedzi :D).

 

Reasumując „w ogóle super się w nią gra” to wskazówka dla rodziców i dobry wstęp do trudniejszych gier. Polecam tą grę wszystkim dorosłym, chcącym spędzić wspólnie czas ze swoimi dziećmi. Jestem pewna, że po przedstawieniu zasad, dzieciaki w swoim rówieśniczym gronie (mam na myśli wiek 7+) też rozegrają samodzielnie nie jedną partię. Nasza ocena to 3 kciuki w górę.

ARada

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *