Planszowe wynalazki – POW!

Kolejna z Planszowych Wynalazków to nasze jedno z największych tegorocznych odkryć!

Wypas. Tyle starczy by podsumować tę gierkę „POW!” mało znanego autora Reiner Knizia  to fillerek o walce dobra ze złem dla 2 do 5 graczy na 20 minut, choć często trwa o wiele dłużej ze względu na syndrom jeszcze jednej rundy.

Gierka prosta w założeniach, mamy świetnie ilustrowane kafle superbohaterów i „złoli” – czarnych charakterów, mamy też kości, które przerzucamy na modłę „Potworów w Tokio” czy innego „Banga” i po maksymalnie 3 rzutach finalny wynik mówi nam co możemy zrobić.

Opcje są 4, a nawet 5. Możemy „kupić” bohatera albo antybohatera z rzędu, możemy też ukraść herosa albo złola przeciwnikowi, piątą opcją, a w zasadzie musem jest dobranie najgroźniejszej złej postaci, jeśli z kości nie możemy zrobić nic.

Gra początkowo wygląda elegancko, każdy kupuje bohaterów dających punkty i antybohaterów punkty odejmujących…. eee że łot? Po co mi brać minusowe punkty?! Ano dlatego, że gdy gra się zakończy musimy porównać swój stosik dobrych i złych i jeśli dobrych jest więcej to musimy ich odrzucić, aż będzie po równo, w drugą stronę już nie. Następnie podliczmy punkty i już, a gra kończy się gdy zabraknie kafli na stole.

Tylko, że zanim zabraknie ów kafli, nasza „elegancka” rozgrywka zamieni się w pełną negatywnej interakcji, złośliwą i mściwą grę. To właśnie jest sedno tego fillerka, to że napięcie rośnie tu jak u Hitchcocka i z przy nudnawego kupowania kafli zmienia się w festiwal złośliwości i grę nad stołem, gdzie każdy każdego przekonuje od kogo mamy ukraść kafel, byle ratować własny tyłek.

Gierka jest świetna jeśli lubicie takie klimaty i macie chwilkę czy pomiędzy większymi tytułami, czy na jakiejś „imprezce”. Do tego widziałem ostatnio „POW!” u nas w necie w cenie około 30 zeta, no brać i się nie zastanawiać.

Jeśli chcecie zobaczyć „jak to śmiga” (niestety tylko na dwóch graczy) to zapraszam na nasz kanał YT Kości – https://www.youtube.com/watch?v=-NRFH9mP2hE&t=972s

Oczywiści więcej gier wynalazków znajdziecie na naszej grupie na Facebooku -> Planszowe Wynalazki

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *